#BLOGI12 Wildixi Wizywebinar – veel üks videokõne rakendus?

KOLM FUNKTSIOONI, MILLETA EI SAA KORRALIKKU VEEBISEMINARI TEHA

Kui Wildix Wizywebinariga turule tuli, ei olnud veebiseminaride keskkondi üldse palju ja need ei olnud nii tuntud ja igapäevased nagu nüüd. Ka veebiseminare korraldati varem selleks, et erineda, kuid nüüd on nendest saanud igapäevaelu osa ja ka viis, kuidas klientidega suhtlust hoida. Tänapäeval ei imesta enam keegi, kui postkasti potsatab kutse veebikeskkonna lingi, mitte füüsilise asukohaga.

Wildix Wizywebinar

Väga tihe veebiseminaride kasutamine on aga paljusid hoopistükis väsitama hakanud ja võib öelda, et kätte on jõudnud veebiseminaride läbipõlemise ajastu. See tähendab aga vaid üht – olemasolevaid võimalusi tuleb täiustada ning luua midagi uuenduslikku ja huvitavat.

Oleme Esecomis juba mitu aastat Wildixi Wizywebinari kasutanud ning selle teistest erinevad ja üha täienevad funktsionaalsused, kasutajamugavus – nii konverentsi korraldaja kui ka kuulaja poolelt vaadates – seadistusmugavus ja põhjalik statistika, on meid seda kasutamas ka hoidnud.

Üheks suureks ürituseks, mida Wizywebinariga juba mitu aastat üle kandnud oleme, on Majandusjulgeoleku konverents. Tegemist on riigi tasandil üliolulise konverentsiga, mida saab jälgida nii kohapeal (sel aastal Swissôtel Tallinnas) kui ka veebiülekande kaudu. Ka esinejaid on olnud nii kohapeal kui ka veebis – seega annab süsteemi sees mängida väga paljude erinevate võimalustega.

Majandusjulgeolek 2024 Wizywebinar

#1 Esimese muljetavaldava funktsioonina tooksime välja kasutusstatistika, mis on eriti tähtis suuremate ja piletiga ürituste puhul, kus korraldaja soovib teada, kes ja millal osalesid. Statistika on nii detailne, et kellaaegade järgi on näha, millal kasutaja konverentsi või seminari kuulas, millal sealt lahkus ja millal taasliitus. Samuti on näha need, kes üldse veebikeskkonda ei avanud. Selline detailsus on võimalik vaid tänu personaalsetele linkidele, tänu millele saab iga osaleja isikliku kutse ja seetõttu on võimalik ka veebis tasulisi üritusi korraldada. Statistikat saab vaadata nii graafikult kui ka detailsest Exceli tabelist.

#2 Teisena tooksime välja tahvli funktsiooni. Kui publiku ees esinejad on tihti harjunud märkmeid või jooniseid tahvlile tegema, siis veebi teel on küll võimalik enda selja taga ka tahvel paigutada, aga vaatajatele-kuulajatele ei pruugi see piisavalt hästi nähtav olla. Wizywebinariga saab kasutada virtuaalset tahvlit, kuhu saab nii kirjutada kui ka vaba käega joonistada, samuti jooni tõmmata, tähtsamaid kohti markeerimisega esile tuua, kujundeid joonistada jpm. Tahvli „lehtede“ arv ei ole piiratud ja autor saab need kõik pärast ka arvutisse salvestada ja teistega jagada.

Wizywebinar whiteboard, Wizywebinari tahvel

#3 Kolmandaks oluliseks omaduseks on aga salvestuse võimalused. Korraldaja ja need, kellele on antud esineja õigused, saavad seminari salvestada. Oleme viimasel ajal avastanud ürituste osade kaupa salvestamise võlu. Kuna üldjuhul on üritused teemade kaupa lühemateks osadeks jaotatud ja pause ega lõunaid ei soovi keegi tagantjärgi näha, siis on niiviisi kõige mugavam salvestusi jagada. Jagada saab nii salvestuse faili kui ka lihtsalt veebilinki.

Salvestus

Loe lähemalt Wildixi kodulehelt: https://www.wildix.com/product/wizywebinar-platform/